Skip to content

24 Olden TerrTrenton, NJ 08610

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 17, 2016

Property Information

Block2434
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page202

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,226
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,200
40%
Improvement Value:$110,500
60%
Total Assessment$182,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,438+6.7%
2024$6,035+1.2%
2023$5,962+4.1%
2022$5,724+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$230,000
DeedBook 4916, Page 96

Property Built

Built

Year Built: 1951