Skip to content

47 Wolf Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1975

Last Sale Price
$149,900
Last Sale Date
May 9, 1988

Property Information

Block2443
Lot43
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,340
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,300
34%
Improvement Value:$149,800
66%
Total Assessment$226,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,718+6.9%
2024$7,218+1.3%
2023$7,128+4.3%
2022$6,834+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$149,900
DeedBook 2442, Page 433

Property Built

Built

Year Built: 1975