Skip to content

33 Goeke DrTrenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 26, 1995

Property Information

Block2445
Lot48
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,300
38%
Improvement Value:$119,100
62%
Total Assessment$193,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,815+6.7%
2024$6,388+1.2%
2023$6,311+4.1%
2022$6,059+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960