Skip to content

60 Bradford AveTrenton, NJ 08610

Built 1908

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 5, 2011

Property Information

Block2495
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page227

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,632
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,200
31%
Improvement Value:$172,900
69%
Total Assessment$249,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,778+6.7%
2024$8,228+1.2%
2023$8,128+4.1%
2022$7,804+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1908