Skip to content

3224 Broad St

Trenton, NJ 08610

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 27, 1988

Property Information

Block2524
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page283

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,700
43%
Improvement Value:$66,500
57%
Total Assessment$116,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,095+6.7%
2024$3,838+1.2%
2023$3,792+4.1%
2022$3,641+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925