Skip to content

651 Wh-Ham Sq Rd

Trenton, NJ 08610

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2012

Property Information

Block2534
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,990
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,300
26%
Improvement Value:$174,500
74%
Total Assessment$235,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,310+6.7%
2024$7,788+1.2%
2023$7,694+4.1%
2022$7,388+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$128,000
DeedBook 2393, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1950