Skip to content

19 Mallory WayTrenton, NJ 08610

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2015

Property Information

Block2534
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,547
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
34%
Improvement Value:$153,900
66%
Total Assessment$232,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,179+6.7%
2024$7,666+1.2%
2023$7,573+4.1%
2022$7,272+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958