Skip to content

5 Godfrey Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1947

Last Sale Price
$217,000
Last Sale Date
Jul 30, 2008

Property Information

Block2539
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1S F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,600
42%
Improvement Value:$105,100
58%
Total Assessment$181,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,403+6.7%
2024$6,002+1.2%
2023$5,929+4.1%
2022$5,693+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$217,000
DeedBook 5899, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 1947