Skip to content

19 Godfrey Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1955

Owner
---
Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Feb 7, 2025

Property Information

Block2539
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,292
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,600
36%
Improvement Value:$126,100
64%
Total Assessment$196,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,932+6.7%
2024$6,497+9.5%
2023$5,935+8.9%
2022$5,449+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$420,000
Sq Ft1,292DeedBook 6582, Page 1008Recorded2/10/2025

Property Sale

Sale
$198,000
Sq Ft923DeedBook 6406, Page 1369Recorded6/23/2020

Property Built

Built

Year Built: 1955