Skip to content

43 Goeke Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$415,000
Last Sale Date
Oct 11, 2023

Property Information

Block2445
Lot43
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page204

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,282
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,600
39%
Improvement Value:$104,300
61%
Total Assessment$170,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,023+11.6%
2024$5,395+1.3%
2023$5,326+4.4%
2022$5,104+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$415,000
Sq Ft1,282DeedBook 6538, Page 104Recorded10/17/2023

Property Sale

SaleMulti
$225,000
DeedBook 4410, Page 249

Property Sale

SaleMulti
$100,000
DeedBook 2563, Page 43

Property Built

Built

Year Built: 1960