Skip to content

12 Anita Way

Trenton, NJ 08610

Built 1963

Last Sale Price
$343,000
Last Sale Date
Apr 27, 2022

Property Information

Block2545
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page257

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,568
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,700
32%
Improvement Value:$167,300
68%
Total Assessment$246,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,669+6.7%
2024$8,125+4.5%
2023$7,777+4.3%
2022$7,457+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$343,000
Sq Ft1,568DeedBook 6487, Page 1235Recorded6/6/2022

Property Built

Built

Year Built: 1963