Skip to content

18 Anita Way

Trenton, NJ 08610

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 13, 2014

Property Information

Block2545
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page257

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,436
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,300
33%
Improvement Value:$157,200
67%
Total Assessment$235,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,299+6.7%
2024$7,779+1.2%
2023$7,684+4.1%
2022$7,378+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$166,500
DeedBook 6167, Page 1556

Property Built

Built

Year Built: 1966