Skip to content

21 Martha Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Aug 24, 2021

Property Information

Block2557
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page257

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,588
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,700
31%
Improvement Value:$168,300
69%
Total Assessment$244,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,599+6.7%
2024$8,059+1.2%
2023$7,962+4.1%
2022$7,645+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,588DeedBook 6455, Page 311Recorded9/1/2021

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 3091, Page 157

Property Built

Built

Year Built: 1960