Skip to content

42 Goeke Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 5, 2008

Property Information

Block2551
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,443
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,400
34%
Improvement Value:$150,300
66%
Total Assessment$227,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,024+6.7%
2024$7,521+1.2%
2023$7,430+4.1%
2022$7,134+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$171,000
DeedBook 4261, Page 176

Property Built

Built

Year Built: 1960