Skip to content

13 Martha Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1965

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Mar 29, 2019

Property Information

Block2547
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page257

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,664
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,800
24%
Improvement Value:$246,900
76%
Total Assessment$326,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,513+6.7%
2024$10,791+1.2%
2023$10,660+4.1%
2022$10,236+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000

From:

To:

Sq Ft2,664DeedBook 6364, Page 1316Recorded4/22/2019

Property Built

Built

Year Built: 1965