Skip to content

54 Goeke Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 3, 1995

Property Information

Block2551
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page228

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
32%
Improvement Value:$164,200
68%
Total Assessment$242,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,292+6.9%
2024$7,756+1.3%
2023$7,660+4.3%
2022$7,344+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960