Skip to content

275 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1955

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
May 28, 1980

Property Information

Block2566
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page259

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,500
38%
Improvement Value:$114,700
62%
Total Assessment$185,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,526+6.7%
2024$6,117+1.2%
2023$6,043+4.1%
2022$5,802+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$45,000
DeedBook 2134, Page 344

Property Built

Built

Year Built: 1955