Skip to content

265 Lakeside Blvd

Trenton, NJ 08610

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2021

Property Information

Block2566
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page259

Building Details

Building Class17
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,500
40%
Improvement Value:$105,800
60%
Total Assessment$176,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,213+6.7%
2024$5,823+5.8%
2023$5,503+4.3%
2022$5,273+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955