Skip to content

311 Sharps La

Trenton, NJ 08610

Built 1964

Last Sale Date
Aug 31, 2010

Property Information

Block2568
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page258

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,600
33%
Improvement Value:$165,800
67%
Total Assessment$246,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,433+6.9%
2024$7,889+1.3%
2023$7,790+4.3%
2022$7,470+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964