Skip to content

2445 Kuser RdTrenton, NJ 08690

Built 2007
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 3, 2022

Property Information

Block2575
Lot180
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page231

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,062,300
12%
Improvement Value:$7,731,200
88%
Total Assessment$8,793,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$309,883+6.7%
2024$290,449+2.5%
2023$283,441+4.1%
2022$272,148+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007