Skip to content

6 Jamaica WayTrenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
Sep 14, 2012

Property Information

Block2578
Lot35
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page229

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,830
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
33%
Improvement Value:$158,100
67%
Total Assessment$236,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,327+6.7%
2024$7,805+1.2%
2023$7,710+4.1%
2022$7,403+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$158,000
DeedBook 6156, Page 1235

Property Built

Built

Year Built: 1960