Skip to content

4 Jamaica Way

Trenton, NJ 08610

Built 1960

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Oct 27, 2017

Property Information

Block2578
Lot36
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page229

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage936
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
42%
Improvement Value:$109,600
58%
Total Assessment$187,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,618+6.7%
2024$6,203+1.2%
2023$6,128+9.5%
2022$5,599+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

From:

To:

Sq Ft936DeedBook 6308, Page 717Recorded11/27/2017

Property Built

Built

Year Built: 1960