Skip to content

13 Roslyn RdTrenton, NJ 08610

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 2, 1987

Property Information

Block2580
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page229

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,982
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,600
33%
Improvement Value:$172,500
67%
Total Assessment$256,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,025+6.7%
2024$8,459+1.2%
2023$8,357+4.1%
2022$8,024+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968