Skip to content

21 Black Pine DrTrenton, NJ 08610

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 18, 2020

Property Information

Block2586
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page230

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,412
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,200
33%
Improvement Value:$158,200
67%
Total Assessment$236,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,331+6.7%
2024$7,808+1.2%
2023$7,714+4.1%
2022$7,406+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963