Skip to content

4 Crossroad Dr

Robbinsville, NJ 08691

Built 1988
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 16, 2006

Property Information

Block2591
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page232

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$263,900
11%
Improvement Value:$2,205,100
89%
Total Assessment$2,469,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$87,008+6.7%
2024$81,551+1.2%
2023$80,563+4.1%
2022$77,354+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$2,750,000
DeedBook 3957, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

SaleMulti
$151,745
DeedBook 2176, Page 872