Skip to content

4 Aaa Dr - Unit 204Robbinsville, NJ 08691

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$228,480
Last Sale Date
Feb 23, 2007

Property Information

Block2597.01
Lot8.04
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page234

Building Details

Building Class10
DescriptionOFF CONDO-7.7%
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,900
25%
Improvement Value:$210,800
75%
Total Assessment$280,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,892+6.7%
2024$9,272+1.2%
2023$9,159-0.3%
2022$9,187+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$228,480
DeedBook 5585, Page 223

Property Built

Built

Year Built: 2000