Skip to content

108 Elton Ave

Trenton, NJ 08620

Built 1960

Last Sale Date
Feb 8, 2010

Property Information

Block2606
Lot92
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page287

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,064
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,200
43%
Improvement Value:$108,500
57%
Total Assessment$191,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,506+7.0%
2024$6,082+1.3%
2023$6,005+4.3%
2022$5,756+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960