Skip to content

22 Olszak CtRobbinsville, NJ 08691

Built 1983

Last Sale Price
$66,900
Last Sale Date
Apr 28, 1983

Property Information

Block2607
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,300
34%
Improvement Value:$179,000
66%
Total Assessment$269,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,490+6.7%
2024$8,895+1.2%
2023$8,787+4.1%
2022$8,437+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$66,900
DeedBook 2215, Page 26

Property Built

Built

Year Built: 1983