Skip to content

25 Olszak CtRobbinsville, NJ 08691

Built 1983

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Apr 22, 2020

Property Information

Block2607
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,485
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,100
34%
Improvement Value:$173,800
66%
Total Assessment$264,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,335+6.7%
2024$8,750+1.2%
2023$8,644+4.1%
2022$8,299+2.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$310,000
Sq Ft1,485DeedBook 6404, Page 869Recorded5/22/2020

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 2480, Page 356

Property Sale

SaleMulti
$68,900
DeedBook 2217, Page 181

Property Built

Built

Year Built: 1983