Skip to content

21 Olszak CtRobbinsville, NJ 08691

Built 1983

Last Sale Price
$199,900
Last Sale Date
Mar 28, 2002

Property Information

Block2607
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,485
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,200
35%
Improvement Value:$169,400
65%
Total Assessment$260,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,184+6.7%
2024$8,608+1.2%
2023$8,503+4.1%
2022$8,165+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$199,900
DeedBook 4281, Page 1

Property Sale

SaleMulti
$69,900
DeedBook 2230, Page 271

Property Built

Built

Year Built: 1983