Skip to content

1 Olszak CtRobbinsville, NJ 08691

Built 1983

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jun 26, 1996

Property Information

Block2607
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,200
36%
Improvement Value:$164,000
64%
Total Assessment$258,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,099+6.7%
2024$8,528+1.2%
2023$8,425+4.1%
2022$8,089+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 3089, Page 301

Property Sale

SaleMulti
$75,900
DeedBook 2223, Page 970

Property Built

Built

Year Built: 1983