Skip to content

3935 Broad StTrenton, NJ 08620

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 9, 1994

Property Information

Block2617
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page296

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,728
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,400
27%
Improvement Value:$183,200
73%
Total Assessment$252,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,902+6.7%
2024$8,343+1.2%
2023$8,242+4.1%
2022$7,914+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968