Skip to content

1 Toby La

Trenton, NJ 08620

Built 1955

Last Sale Date
Jul 30, 2004

Property Information

Block2628
Lot29
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page307

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,100
36%
Improvement Value:$142,400
64%
Total Assessment$222,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,591+6.9%
2024$7,099+1.3%
2023$7,010+4.3%
2022$6,721+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955