Skip to content

8 Bonnie Rae Dr

Trenton, NJ 08620

Built 1955

Last Sale Price
$137,000
Last Sale Date
Mar 31, 1992

Property Information

Block2631
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page307

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,126
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,500
30%
Improvement Value:$187,500
70%
Total Assessment$266,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,374+6.7%
2024$8,786+1.2%
2023$8,680+4.1%
2022$8,334+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$137,000
DeedBook 2597, Page 876

Property Built

Built

Year Built: 1955