Skip to content

10 Fisher PlTrenton, NJ 08620

Built 2024

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Aug 8, 2022

Property Information

Block2641
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page308

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,000
88%
Improvement Value:$11,200
12%
Total Assessment$97,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,425+274.3%
2024$915+1.2%
2023$904+4.1%
2022$868+2.2%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 6495, Page 1648Recorded8/10/2022