Skip to content

18 Fenway Rd

Trenton, NJ 08620

Built 1968

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Mar 1, 2002

Property Information

Block2649
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page298

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,800
40%
Improvement Value:$125,500
60%
Total Assessment$210,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,411+6.7%
2024$6,946+1.2%
2023$6,862+4.1%
2022$6,589+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$160,000
DeedBook 4234, Page 1

Property Sale

SaleMulti
$46,500
DeedBook 2080, Page 710

Property Built

Built

Year Built: 1968