Skip to content

5 Patrick WayTrenton, NJ 08620

Built 1961

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Dec 7, 2017

Property Information

Block2646
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page298

Building Details

Building Class17
Description1S F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,014
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,600
43%
Improvement Value:$112,100
57%
Total Assessment$196,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,932+6.7%
2024$6,497+1.2%
2023$6,418+4.1%
2022$6,163+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

From:

To:

Sq Ft1,014DeedBook 6311, Page 1820Recorded12/28/2017

Property Built

Built

Year Built: 1961