Skip to content

200-204 Main StTrenton, NJ 08620

Built 1925
Church/Charitable

Last Sale Price
$621,000
Last Sale Date
Nov 10, 2008

Property Information

Block2661
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page326

Building Details

Building Class10
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage8,740
Acreage3.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,300
13%
Improvement Value:$635,700
87%
Total Assessment$732,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$621,000
DeedBook 5956, Page 191

Property Sale

SaleMulti
$525,000
DeedBook 4755, Page 225

Property Built

Built

Year Built: 1925