Skip to content

681 Ydv-Ham Sq Rd

Robbinsville, NJ 08691

Built 1969
Residential
Pre-Foreclosure

Last Sale Price
$266,000
Last Sale Date
Mar 31, 2011

Property Information

Block2675
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page299

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,644
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,500
36%
Improvement Value:$139,500
64%
Total Assessment$218,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,682+6.7%
2024$7,201+1.2%
2023$7,113+4.1%
2022$6,830+2.2%
Property History
Sales1Foreclosures1

Foreclosure Case F-006231-25

Active
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Open
Original Mortgage••••••••Mortgage Date98/96/1274

Property Sale

SaleMulti
$266,000
DeedBook 6101, Page 261

Property Built

Built

Year Built: 1969