Skip to content

220 Manor BlvdTrenton, NJ 08620

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 18, 1999

Property Information

Block2680
Lot28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page309

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage870
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,400
43%
Improvement Value:$91,000
57%
Total Assessment$158,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,582+6.7%
2024$5,232+1.2%
2023$5,169-0.3%
2022$5,184+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950