Skip to content

354 State Hwy 156Trenton, NJ 08620

Built 1915

Last Sale Date
Jun 10, 1997

Property Information

Block2681
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page309

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,300
48%
Improvement Value:$69,800
52%
Total Assessment$133,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,690+6.7%
2024$4,396+1.2%
2023$4,343-0.3%
2022$4,356+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1915