Skip to content

190 Carlisle AveTrenton, NJ 08620

Built 1957

Last Sale Date
Mar 21, 2024

Property Information

Block2698
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page311

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,200
38%
Improvement Value:$121,100
62%
Total Assessment$195,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,632+7.0%
2024$6,201+1.3%
2023$6,123-0.3%
2022$6,142+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957