Skip to content

17 Iorio Dr

Trenton, NJ 08620

Built 1970

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Nov 8, 2000

Property Information

Block2704
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page322

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,694
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,200
24%
Improvement Value:$260,200
76%
Total Assessment$341,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,031+6.7%
2024$11,276+1.2%
2023$11,140-0.3%
2022$11,174+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$170,000
DeedBook 3950, Page 44

Property Built

Built

Year Built: 1970