Skip to content

Springdale AveTrenton, NJ 08620

Last Sale Date
Sep 13, 2011

Property Information

Block2712
Lot115
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page311

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$698+6.7%
2024$654+1.2%
2023$646-0.3%
2022$648+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0