Skip to content

3909 Cross-Ham Sq RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 1997

Property Information

Block2712
Lot153
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page302

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,700
27%
Improvement Value:$226,600
73%
Total Assessment$312,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,005+6.7%
2024$10,315+1.2%
2023$10,190-0.3%
2022$10,222+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980