Skip to content

5 Doe DriveTrenton, NJ 08620

Built 1990

Last Sale Price
$238,900
Last Sale Date
Aug 3, 1990

Property Information

Block2712
Lot44
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page312

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,300
25%
Improvement Value:$289,200
75%
Total Assessment$384,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,550+6.7%
2024$12,700+1.2%
2023$12,546-0.3%
2022$12,585+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$238,900
DeedBook 2537, Page 207

Property Built

Built

Year Built: 1990