Skip to content

33 Iorio DrTrenton, NJ 08620

Built 1970

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Mar 11, 2005

Property Information

Block2712
Lot81
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page312

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,400
37%
Improvement Value:$131,900
63%
Total Assessment$209,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,376+6.7%
2024$6,913+1.2%
2023$6,829-0.3%
2022$6,850+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$265,000
DeedBook 5077, Page 35

Property Built

Built

Year Built: 1970