Skip to content

26 Iorio Dr

Trenton, NJ 08620

Built 1975

Last Sale Price
$161,400
Last Sale Date
Apr 14, 1997

Property Information

Block2712
Lot89
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page312

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,576
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,200
32%
Improvement Value:$175,100
68%
Total Assessment$256,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,032+6.7%
2024$8,466+1.2%
2023$8,363-0.3%
2022$8,389+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$161,400
DeedBook 3188, Page 132

Property Built

Built

Year Built: 1975