Skip to content

602 Woodside AveTrenton, NJ 08620

Built 1981

Last Sale Price
$78,900
Last Sale Date
Oct 7, 1981

Property Information

Block2712
Lot96
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page321

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,851
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,500
31%
Improvement Value:$176,300
69%
Total Assessment$253,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,694+6.9%
2024$8,133+1.3%
2023$8,031-0.3%
2022$8,057+3.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$78,900
DeedBook 2172, Page 517

Property Built

Built

Year Built: 1981