Skip to content

600 Woodside AveTrenton, NJ 08620

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 1993

Property Information

Block2712
Lot97
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page321

Building Details

Building Class17
Description1.5SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,800
38%
Improvement Value:$130,200
62%
Total Assessment$209,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,365+6.7%
2024$6,903+1.2%
2023$6,820-0.3%
2022$6,841+3.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$138,000
DeedBook 2390, Page 837

Property Built

Built

Year Built: 1980